Pretraga tekstova
Raspolodni bik je preskočio ogradu i pobjegao u šumu. Vlasnik očekuje da će ga lakše uhvatiti pod mirnijim uvjetima, bez strke i galame
Ferdinand, 650 kilograma težak rasplodni bik pasmine Angus trebao je u petak biti prvi puta predstavljen na stočarskoj izložbi u Kaposvaru, u Mađarskoj.
Vlasnik ga je smjestio u tor, no ograda je bila preniska što je bika ohrabrilo da ju preskoči i pobjegne u šumu. Viđen je u okolici pa su ga tražili dronom i kamerama za noćno snimanje, ali je potraga bila bezuspješna.
U subotu je njegov vlasnik András Mihalecz za lokalni portal Sonline rekao da će životinja vjerojatno sama izaći iz šume kada se malo smiri i prestane strka oko čitavog događaja. "Ako ne bude tako, nastavit ćemo ga tražiti, ali pod mirnijim uvjetima", izjavio je tada.
Odbjegli bik Mili napravio pomutnju, vozače upozoravali: "Pripazite, gromada na cesti"
Naglasio je kako je Ferdinand miran i da njegova narav nije divlja, no da ga ne treba maltretirati.
"Ako me ugleda, onda ćemo ga lakše uhvatiti", tvrdi on.
Budući da se nije pojavio cijeli vikend, potraga je danas nastavljena.
Tagovi
Odbjegli bik Bik Ferdinand Potraga za bikom Pobjegao bik Angus bik Rasplodni bik
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Svježe ćurke, kobasice i "praženi" grah. Dobar mi tek u dvoje 🤤
Đuro Japaric
prije 1 tjedan
Temfani grah je bio u posebnoj posudi , a u brdskoj Slavoniji jeo se na Badnjak ! Jedva čekam prženog šarana , dosta mi je ovih dana svinjetine ! Temfani grah je bio u posebnoj posudi , a u brdskoj Slavoniji jeo se na Badnjak ! Jedva čekam prženog šarana , dosta mi je ovih dana svinjetine !
Karolina Rastija
prije 1 tjedan
Praženi, da, a od tekućine u kojoj se kuhao napravi se "graova čorba" kak bi ovdje rekli, i ukuhaju se gumboci u nju :) Praženi, da, a od tekućine u kojoj se kuhao napravi se "graova čorba" kak bi ovdje rekli, i ukuhaju se gumboci u nju :)
Matija Golubić
prije 1 tjedan
Uh finoće! Zbog ovakvih stvari čovjek bude sretan što nam dolazi zima! Moji u Slatini su taj grah uvijek zvali temfani. Praženi je isto naziv? Uh finoće! Zbog ovakvih stvari čovjek bude sretan što nam dolazi zima! Moji u Slatini su taj grah uvijek zvali temfani. Praženi je isto naziv?