Pretraga tekstova
Posvađali se zbog isplate naknada za elementarne nepogode
Revoltirani zbog načina isplate naknade za štete od elementarnih nepogoda u katastarskim općinama Vrbanja, Soljani i Strošinci, Vrbanjaci su nam se obratili optužujući općinskog načelnika Ivicu Sepa.
Negoduju što načelnik pojedinim poljoprivrednicima, čiji su računi blokirani, novac isplaćuje na ruke. “To je nedopustivo. Nama koji smo u sustavu PDV-a i koji uredno izmirujemo sve svoje
obveze prema državi odšteta se uplaćuje na račun, a onima koji su dužni na sve strane i koji su u blokadi novac se isplaćuje na crno. Znači, oni su pametni, a mi koji pošteno radimo ispadamo budale. Zanima nas samo otkuda nekome pravo novac koji je država proslijedila za odštetu poljoprivrednika isplaćivati na ruke i je li to neka nova praksa koju slijedi i naš načelnik”, pitaju se Vrbanjci.
Do načelnika Vrbanje Ivice Sepa jučer nismo mogli doći jer nije odgovarao na pozive. Predsjednik Općinskog vijeća Željko Žaper rekao nam je da je i njemu osobno bilo čudno otkud se novac isplaćuje na ruke i otišao je u Općinu provjeriti o čemu se radi, a tamošnji su mu službenici pojasnili da su dobili naputak iz resornog ministarstva prema kojemu bi bilo najispravnije novac uplatiti na račune. No, onima koji ih nisu dostavili može se isplatiti i na ruke, a poljoprivrednici su ga dužni položiti na račun jer odgovaraju za vlastito poslovanje.
U Općini ističu da su oni samo servis između države i krajnjih korisnika i da oni ne određuju pravila te poručuju da novac koji se isplaćuje na ruke nije isplaćen na crno kako to neki tvrde.
Autor: Marija Lešić Omerović
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Pajdakuša 11.04.2025. Priprema za sadnju krumpira.