Pretraga tekstova
Traktor je bio neregistriran, a vozač pod utjecajem alkohola.
Policijska uprava krapinsko-zagorska izvijestila je o prometnoj nesreći u kojoj je jedna osoba zadobila lakše, a jedna teške tjelesne ozlijede.
Kako navode, do nje je došlo u subotu, 30. prosinca 2023. godine, na nerazvrstanoj makadamskoj cesti u Desinić Gori.
"Do prometne nesreće došlo je kada je 55-godišnji hrvatski državljanin, pod utjecajem alkohola od 1,95 promila, upravljao neregistriranim poljoprivrednim traktorom s priključenom poluprikolicom te je uslijed držanja vozila preblizu desnom rubu kolnika i traktorom izašao van kolnika gdje je došlo do prevrtanja vozila", stoji u objavi.
Lakše tjelesne ozljede zadobio je putnik, 40-godišnji hrvatski državljanin, koji se prevozio stojeći na rudu poluprikolice, dok je 55-godišnji vozač zadobio teške tjelesne ozljede.
Istog je dana u u prometu zatečen 45-godišnjak koji je za vrijeme dok mu je vozačka dozvola oduzeta te pod utjecajem alkohola od 1,73 promila upravljao neregistriranim i neosiguranim traktorom bez registracijskih oznaka, objavila je Policijska uprava požeško-slavonska.
Kako navode, zaustavili su ga oko 21.45 sati u mjestu Čaglin u Ulici kralja Tomislava.
Budući da je postojala opasnost da će nastaviti s činjenjem prekršaja 45-godišnjak je smješten u posebnu prostoriju policije do otrježnjenja i protiv njega slijedi prekršajni nalog zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama i Zakona o obveznim osiguranjima.
Tagovi
Alkohol Vozačka dozvola Neregistriran traktor Prevrtanje traktora Policija
Autorica
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Ravnatelj Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju Nikola Dolački u studiju Agrokluba. 🎥
Đuro Japaric
prije 4 dana
Još mi nisu odgovorili na prijedlog ? Što imamo ako na tarabe izvjesim ; molim nasljednike umrlog da pokrenete OSTAVINSKI postupak , a nakon toga da Više [+] mi date vašu zemlju u zakup jer će sa UPISOM u ARKOD za Vas imati veću vrijednost u slučaju da ju prodajete !
Đuro Japaric
prije 2 tjedna
Poslana je danas i njemu Predstavka ! Prijedlog je da Milanović sa ovlastima Predsjednika RH predloži IZVAREDNU sjednicu Hrvatskog sabora , na kojoj Više [+] bi se ZAUSTAVILO ponižavanje neupisanih , BRISANJE živih posjednika , išlo po HITNOM postupku izmjene Zakona o nasljeđivanju članka 210 ! U Gruntovnici i katastru na povijesno prenapuhanom Radiću , Nikola ju upisao u ARKOD bez Ugovora ! Pa neka Radić ili nasljednici ili lokalne vlasti POKRENU OSTAVINSKI postupak da g. Nikola može sa ŽIVIM KOMUNICIRATI ! Mora se mijenjati i Zakon o izvlaštenju , SMEĆE za raspolaganje sa državnom zemljom ? Šteta što NEMAMO HPK , ali vlasnici OPG imate Đuru , koji se NE BOJI ?