Pretraga tekstova
Milijuni litara crnog vina se slili niz ulicu i postali ekološki problem
Rijeka vina tekla je ulicama portugalskog priobalnog gradića Sao Lourenco do Bairro.
Dramatična snimka prikazuje pravu bujicu 2,2 milijuna litra vina koji potječu iz dva spremnika u vlasništvu lokalne vinarije Levira. Do havarije je došlo nakon pucanja ležišta ispod spremnika.
Osim materijalne štete za proizvođača, vino je preplavilo ulice, ali i postalo ekološki problem. Trebalo je što prije spriječiti da dospije u obližnju rijeku.
Reagirala je tamošnja vatrogasna služba te blokirala tok vina usmjerivši ga prema obližnjem potoku i polju.
Iz vinarije žale zbog nastalog incidenta, a lokalno stanovništvo prosvjeduje zbog štete koja je nastala na zemljištu.
Kako je izgledao ovaj zaista neobičan događaj, pogledajte u videu:
Korištena naslovna fotografija podliježe Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 Unported license.
Tagovi
Porugal Vino Bujica vina Havarija u vinariji Rijeka vina Pukao rezervoar Vinarija
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dugogodišnjim iskustvom u povrćarstvu, zaljubljenica u ekološku poljoprivredu i druge oblike alternativne poljoprivrede poput biodinamike i permakulture.
OPG Koze & mi iz Donjeg Kraljevca, kojeg vodi Krunoslav Čičko, u pet godina prerastao je iz prvih koraka u proizvodnji u nagrađivanog proizvođača svježih kozjih sireva, koji su 2025. godine osvojili zlatnu medalju u Poreču na 26. Izložba hr... Više [+]
OPG Koze & mi iz Donjeg Kraljevca, kojeg vodi Krunoslav Čičko, u pet godina prerastao je iz prvih koraka u proizvodnji u nagrađivanog proizvođača svježih kozjih sireva, koji su 2025. godine osvojili zlatnu medalju u Poreču na 26. Izložba hrvatskih ovčjih i kozjih sireva. Obitelj skrbi o stadu od oko 70 koza alpina, a cijelu proizvodnju prilagođavaju sezonskom ciklusu i održivom životu u skladu s prirodom.
Uskoro više!
Maja Celing Celić
prije 2 godine
Sredit ćemo, lako za to ;)
Marko Perković
prije 2 godine
e da kod nas tak oce