Pretraga tekstova
Za žetvu jednog polja potrebno im je 3 do 5 dana, što bi s modernim strojevima postigli za 6 sati. Pogledajte i video!
Zajednice Amiša u SAD-u i danas uzgajaju kukuruz koristeći konje. U mjestu Paradise u saveznoj državi Pennsylvaniji u SAD-u, kukuruz za silažu se bere i silos puni uz pomoć samo nekoliko konjskih snaga.
Video na YouTube kanalu AmishPA prikazuje ovaj nesvakidašnji događaj, u kojem belgijski tegleći konji i mazge igraju ključnu ulogu u poljoprivrednim radovima, kao dio tradicije koja odolijeva modernoj tehnologiji.
Amiška zajednica tradicionalno koristi kola za rezanje, vezivanje i transport kukuruza, kojega potom melju u silažu. Kako navode u videu, za žetvu jednog polja potrebno im je 3 do 5 dana, što bi s modernim strojevima postigli za 6 sati.
"Trebalo je malo više vremena nego što su svi očekivali, ali polje je naposljetku riješeno. Nadamo se da ste uživali u videu", poruka je AmishPA.
Pripadnici ove konzervativne kršćanske skupine, poznate po odbacivanju moderne tehnologije, danas većinom žive u zajednicama u Pennsylvaniji, Ohiju, Indiani, Iowi, Illinoisu i Kansasu.
Pogledajte video u nastavku:
Tagovi
Amiši SAD Pennsylvanija Uzgoj kukuruza Siliranje kukuruza Belgijski tegleći konj Mazge
Autor
Više [+]
Magistar novinarstva s iskustvom rada u domaćim i stranim medijima, ljubitelj prirode.
Polje prekriveno papirnatim štaniclima. Ne znam kako bih ovo objasnila. Možda na Poljoprivrednom institutu eksperimentiraju s novom vrstom malča ;)
Maja Celing Celić
prije 3 tjedna
Ma Đuro nema,.u tome i je stvar. Samo jedna vrsta papirnatih vrećica, jednakomjerno raspoređena po polju. Ma Đuro nema,.u tome i je stvar. Samo jedna vrsta papirnatih vrećica, jednakomjerno raspoređena po polju.
Đuro Japaric
prije 3 tjedna
Vjerovatno u blizini ima deponija smeća pa je vjetar to raširio ! U Dalmaciji vjetar raširi plastične vrećice , a to je još puno gore za okoliš ! Vjerovatno u blizini ima deponija smeća pa je vjetar to raširio ! U Dalmaciji vjetar raširi plastične vrećice , a to je još puno gore za okoliš !
Maja Celing Celić
prije 3 tjedna
Đuro, ali ovo je samo na jednom polju. Đuro, ali ovo je samo na jednom polju.
Đuro Japaric
prije 3 tjedna
Jučer je bio jaki vjetar u Slavoniji pa je raznašao i papir na fotografijama , a moja božićna drvca zasipao je sa lišćem koje je nosio sa šumskih Više [+] stabala , pa imam dodatni posao istresti lišće sa drvaca koja će ići na prodaju !
Marta Radić
prije 1 godinu
To je to..briga njih što senzori na traktoru krepavaju , servis dode za 10 dana , a kad dođe , račun se prazni...bravo ljudi..oni ne rade za drugoga već za sebe , a mi svi ostali radimo za druge..
SASA FRANIC
prije 1 godinu
uz ovakvo ministarstvo i gamad poslusnicku i veleizdajnicku postavljenu od EU na vlast, i nase buduce je Amis
mali poljoprivrednik
prije 1 godinu
Sigurno žive opuštenije i jedu zdravije.