Ostatak je povijest: Sedamdesetih godina prošlog stoljeća, prvi samohodni JAGUAR kreće na svoj pohod.💡
Godine 1973., JAGUAR 60 SF postao je prvi samohodni krmni kombajn s #CLAAS i započeo nasljeđe koje traje do danas. 🥇
Brzi porast #uzgoj a kukuruza krajem 1960-ih zahtijevao je još snažniju tehnologiju žetve jer je postojeća nošena i vučena tehnologija žetve krme dosegla svoje granice performansi. 🌽
CLAAS je prepoznao potencijal u ovom segmentu i započeo proizvodnju snažnog samohodnog krmnog kombajna s #JAGUAR60SF
Kombinirao je sklopove vučenog JAGUAR-a 60 s provjerenim sklopovima kombajna te je stoga mogao biti predstavljen nakon vrlo kratkog razdoblja razvoja.
Učinkovitost žetve JAGUAR-a 60 SF bila je znatno veća od prethodnih krmnih kombajna. Također je bio brži i okretniji u kukuruzištu prilikom košnje te je uopće omogućio košnju.
Drugim riječima, pravi predator, koji se proizvodio u količinama od preko 500 jedinica do 1976. 💪