Pretraga postova
Otvorena je diskusija na temu: Zemlja šašave pšenice: Zašto baš sad pad cijene, pred žetvu?
U društvu prof. dr. sc. Bojana Stipeševića obišli smo polja pšenice i ječma na pokušalištu FAZOS-a gdje su u tijeku završne pripreme za žetvu 🌾
Otvorena je diskusija na temu: Pšenica 150 €, a trošak 1300 €/ha: Za bilo kakvu zaradu treba nam nemogućih 8 tona po hektaru
Damir Senjan
prije 2 dana
mali poljoprivrednik ušao sam u njihovu grupu, nisu ništa onako. Otkupljuju, rade stočnu hranu, jedino nam je problem kojima je predaleko. Eto za one Više [+] bliže ipak veča cijena od svih ostalih. Meni je ovdje najbliže Gašpar stočna hrana ali do sada je plačao kao i svi ostali.
mali poljoprivrednik
prije 3 dana
Provjereno vezano za objavljene cijene koje navodite.Firma je ozbiljna i cijene su stvarne.Upitnan je kapacitet firme.Ako saznam, javim više podataka. Provjereno vezano za objavljene cijene koje navodite.Firma je ozbiljna i cijene su stvarne.Upitnan je kapacitet firme.Ako saznam, javim više podataka.
Damir Senjan
prije 4 dana
Tinki nije ni meni blizu, ali čudno razlika je velika u otkupnoj cijeni. E sjetio sam se, pitat ću sutra, Veselku ona je iz Siska, možda nešto zna o Više [+] toj firmi. To mi prijateljica sa G+, ostali u kontaktu, ako je u Sisku, nije joj problem provjeriti, ako otišla zaraditi u Njemačku za stanarinu, tada mi problem do točnih informacija.
TinkiVinki
prije 4 dana
Vidjeo sam Damire tu objavu al neznam kakva je to firma dosta su daleko od mene (nevjerujem ni samom sebi više kako samo se opekli sa Nutrisom)! Vidjeo sam Damire tu objavu al neznam kakva je to firma dosta su daleko od mene (nevjerujem ni samom sebi više kako samo se opekli sa Nutrisom)!
Damir Senjan
prije 4 dana
mali poljoprivrednik Ma nemoj biti ljut ko ris. Ako možemo biti država bez mlijeka, tada možemo biti država i bez žita, pa ako treba i bez Više [+] poljoprivrednika. Bar državi jedan problem manje ako ostane bez i jednoga poljodjelca. Kako to naš ministar kaže, sve za našega vrijednoga poljoprivrednika, poslije će pitati a gdje nestali, kao i onaj dron prije tjedan dana što prsko polja pa zalutao u i žice za struju, pa mi na 10 min. bili bez struje.
mali poljoprivrednik
prije 4 dana
Srbi na poljoprivrednom forumu komentiraju kako je zadnjih godina cijena pšenice u Hrvatskoj najniža u Europi (osim Ukrajine iz znanih razloga) i da Više [+] im je to problem jer im narušava njihovu cijenu.Dokle smo mi došli,pa to je sramota kako nam guli kožu poznati poduzetnik iz bosanske posavine.Evo neka ovu činjenicu izkomentiraju kvazi amalitičari koji pušu u isti rog sa krupnim kapitalom.Imamo viška,imamo putne troškove,imamo vraga vražijeg...pa i drugi imaju sve to isto pa svake godine imaju veće cijene od nas.Kako ih nije sramota davati takve plaćene izjave ;Rusija ima viška,pa Ukrajina i što je tu nova vijest.Koliko je podbacila pšenica u SAD-u,Argentini,Australiji i nekim drugim krajevima?Kada kažu da pšenice ima dovoljno je u prevodu da je podbacila debelo.Neka nam je i tako kada smo ko stare babe koje samo laprdaju i prihvataju servirane laži kao neke neizbježne činjenice.
Damir Senjan
prije 4 dana
N A J A V A !!!! Kao i dosadašnjih godina Kelečić d.o.o će vršiti otkup žitarica ječma, pšenice, žute zobi i tritikala, po najboljim cijenama uz brzu Više [+] isplatu. Silos će biti spreman za primanje od ponedjeljka 15.06. do zapunjenja silosa, uz prethodnu najavu na mobitel Renato 098/9559-736 i Miroslav 098/811-865. Pratite stranicu otkupne cijene stižu uskoro sa svim uvjetima. Želimo Vam sretnu i uspješnu nadolazeću žetvu!!!! Nije zahebancija našao sam ga i na fb sa ovim cijenama, tekst sam kopi-paste
Damir Senjan
prije 4 dana
Ajde netko tko je bliže ovome neka provjeri, cjena otkupa 17.6.2026 Kelečić d.o.o Tvornica stočne hrane OTKUPNE CIJENE- KUKURUZ 230 , PŠENICA-185, Više [+] JEČAM 170, ZOB 180, TRITIKAL 180. Pitam jer su burzovne cijene u porastu a tržišna koliko se nagađa u vražjoj mmm..... Jedino se Kelečić daleko od svih izdvaja i to cjenovno debelo.
Marta Radić
prije 4 dana
Vi ste u pravi...Pogodovanje je ključ propasti RH proizvidnje hrane , a propast uvjek se gura o tezi neefikasnost poljoprivrednika. Dosta je blačenja Više [+] poljoprivrednika , treba nazvati krah poljoprivrede pravim imenom.. Korupcija i pogodovanje nekima...a znamo koji su to.
slobodan rajić
prije 4 dana
Kod nas je u svakoj mjeri skriveno pogodovanje, od početka je tako. Kod nas je u svakoj mjeri skriveno pogodovanje, od početka je tako.
Marta Radić
prije 4 dana
Stvari su u HR poljoprivredi jasne...ovo je još jedan primjer gdje smo dio tržišne ekonomije..ponuda i potražnja. Možemo mi proizvoditi i voča , Više [+] povrča , mlijeka , mesa..duplo više....ali je pitanje kome prodati i po kojoj cijeni. Jedna je priča proizvoditi , a druga je priča zaraditi i biti konkurentan. Može država kroz razne mjere a vidimo i sada kroz mjeru 73.10 upumati brdo novca u određene sektore , ali s druge strane ako taj proizvod nema jasnu sliku kome i koliko će bit plačen , da li će biti uopče otkupljen...ili će biti bačeno , prolijano , zaorano...država nemože stvoriti tržišne uvjete za ono , što sama potencira , a to je povećanje domaće proizvodnje.. Ako preferiramo tržišnu ekonomiju , onda to isto tržište diktira tko će što i koliko proizvoditi , a ne da država protekcionizmom to usmjerava...Takav način i vid upravljanja jasno gura HR poljoprivredu u propast...jer ne potiče konkuretne proizvodnje , već obrnuto.
Damir Senjan
prije 4 dana
Pa sada se dogodilo točno ono što sam ja prijatelju rekao kad je uzimao subvencionirano sjeme. Reko ili će cijena biti manja 40% ili će umanjiti Više [+] cijenu za 40 eur. Ali nije samo pšenica, već kompletno svi artikli koji su na polju, cijena je formirana da banktotiraš. Ovdje nema nikakve logike da na globajnoj razini ima previše svega. Prvo se piše kako ćemo biti gladni zbog nestašica, a kada dođe žetva tada na globajnoj razini svega od hrane ima previše. Pa dali će i prašno u trgovini toliko pojeftiniti ili duplo poskupjeti?!?
Davor Patek
prije 4 dana
Kažete da će zaraditi tko bude imao 8 tona po ha a tko bude imao 6.5 tona neće. Zar nije za pretpostaviti da je onaj tko ima 8 tona puno više i Više [+] uložio? Zapravo je upitno tko će više izgubiti ovaj sa 6.5 ili onaj sa 8. Ako je netko sijao tavanušu, prskao protiv bolesti samo jednom, nije dao ništa za osnovnu gnojidbu, nije morao prskati insekticidom leme, nije prskao regulatorom rasta, nije orao, slabije prihranjivao taj je manje izgubio sa 6,5 tona nego onaj tko je to sve radio i ostvario prinos od 8 tona. Iako ni kad sve to pšenici daš nema jamstva da ćeš dobiti 8 tona na ha.
Dražen Bošković
prije 4 dana
Zašto pišete da je cijena 150 eura. Napišite kao nekad, cijena je šugavih 15 centi, kako je nekad bila 1.20-1.30 kuna. Kila žita 15 centi, a 700 Više [+] grama kruha 1.05 eura (najjeftiniji). Stoka otkupljivačka i mlinarska, ništa drugo, a državu isto zaboli ona stvar. Zemlju ostaviti na ugar, pa nek uvoze iz Ukrajine.
Agroekonomski analitičar Žarko Galetin ocenjuje da bi Srbija ove godine mogla da ima znatno bolje poljoprivredne prinose nego prošle, koja je bila izuzetno loša. Voćarske i povrtarske kulture već pokazuju bolje rezultate, dok se kod ratarsk... Više [+]
Agroekonomski analitičar Žarko Galetin ocenjuje da bi Srbija ove godine mogla da ima znatno bolje poljoprivredne prinose nego prošle, koja je bila izuzetno loša. Voćarske i povrtarske kulture već pokazuju bolje rezultate, dok se kod ratarskih useva konačan ishod još čeka. Prema njegovim rečima, pšenica za sada izgleda veoma dobro, a junske kiše joj pogoduju zbog nalivanja zrna i zrenja. Ako do kraja juna ne bude većih vremenskih nepogoda, Srbija bi mogla da očekuje rekordan rod pšenice, posebno jer je zasejana na oko 630.000 hektara. Galetin navodi i da se na svetskom tržištu očekuje manji rod pšenice, što bi, uz geopolitičke i logističke faktore, moglo da utiče na rast cena žitarica. #prinosi #poljoprivreda
#RuralFoto #proizvodnja #pšenica #žetva
🏠 Vrbanja
Otvorena je diskusija na temu: Žito grupa objavila najnovije kotacije: Pogledajte trenutačne otkupne cijene pšenice, ječma i uljarica
Damir Senjan
prije 1 tjedan
Kad su Austrijanci izišli sa cijenom od 165 Žito je samo prepisalo cjenik. E bit će belaja tko ima mnogo zasijano i pšenice itd.. Po ovoj cijeni 158 Više [+] bolje sjesti i gledat ju kako propada na polju, a možda im bog da pameti pa dignu bar na 200 što bi trebalo po svim imputima koji su uloženi u nju.
mali poljoprivrednik
prije 1 tjedan
Žito Osijek nas uveseljava sa cijenama,pa je nova kotacija 158€,ili u prevodu 1,19 kn.Općenarodno veselje... Žito Osijek nas uveseljava sa cijenama,pa je nova kotacija 158€,ili u prevodu 1,19 kn.Općenarodno veselje...
Damir Senjan
prije 1 tjedan
Majo pa što nisi pitala ja njihov cijeni imam već dva tjedna samo što je pšenica po tablici koju ima ja 165 eur a extra klasa na upit. Cijene da Više [+] ostaviš sve na polju, tu će možda kod drugih otkupljivača iči 5 eur po toni gore cijena a moglo bi se desiti i 5 eur dole, ovisno o ovom vremenu vani.
Mario Žika Martinjak
prije 1 tjedan
Da su ljudi pametni ni zrna nebi prodali tom šupku po tim cijenama. Da su ljudi pametni ni zrna nebi prodali tom šupku po tim cijenama.
TinkiVinki
prije 1 tjedan
Mene je fascinirala izjava dotičnog kad je bio famozni izlazak žito grupe na burzu kako če u budučnosti svi opg-ovci zatvorit svoje opegeove i dati Više [+] njemu svoju zemlju,a on če ih zaposlit za plaču kod sebe i nece morat radit cjeli dan i brinut se o ničem več samo če odradit svojih 8h u traktoru,štali i di treba! Jel vas taj model poslovanja podsječa na nešto!( neznam točno na kojoj je emisiji to izjavio al kog zanima nek malo progugla)A ta cijena ne samo ratarskih več svega u poljoprivredi nema veze sa vezom! Dal ste igdje u posljednji par godina čitali o gladnima, najednom su glad i žeđ nestali,najednom u svijetu ima svega osim NAFTE to je sad tabu tema! Al neče to na dobro završit, kako se javnost bombardirala sa iznosima potpota milijardama uloženih u poljoprivredu bespovratno izgibljenih i uludo ulupanih,sad je red doša na prosvijetu,turizam,paušalce i polako to njihovo MEGA MEGA se krenulo urušavat! Plenković je mislio opet otice kod Ursule malo kukat i medit i evo stižu milijardice,ali pr..Gđa Ursula rekla pare nisu problem para NEMA, i vratio se pognute surle i sad je problem! A tako i to carstvo velikog poduzetnika iz Dervente ce se lagano kerenut urusavat kao i dotični Agrokor!
Đuro Japaric
prije 1 tjedan
mali , dotični je došao realizirati TUĐMANOM koncept Hrvatske , 200 BOGATIH OBITELJI ! mali , dotični je došao realizirati TUĐMANOM koncept Hrvatske , 200 BOGATIH OBITELJI !
mali poljoprivrednik
prije 1 tjedan
Kada je u drugoj polovici svibnja cijena pšenice rasla desetak posto Žito nije mijenjalo kotaciju tri tjedna tj od 08. svibnja.Mijenjaju kotaciju Više [+] samo kada ide cijena dole,a sadašnja cijena na burzi nije manja nego je bila 08. svibnja,a tada je kotacija cijene bila 173€.Osim toga pravilnik kodeksa koji je ministarstvo objavilo u narodnim novinama odteđuje da 10,5 % protein minimum za treću klasu i kako oni mogu samostalno mijenjati pravilnik te povećati minimum na 11%.Mogu kako hoće i upravo to i rade.Još jedna godina otimačine i pljačke seljaka.Tih istih seljaka koji su išli braniti bosansku posavinu iz koje je dotični pobjegao ne okrenuvši se iza sebe.
Pšenici je pogodovala kiša i sada joj predstoji nalivanje zrna.
Zašto su mnogi finski objekti crveni?
Karakteristična crvena boja skandinavskih kuća ima zanimljivu povijest. Riječ je o spoju praktičnosti, ekonomije i društvenog statusa kroz stoljeća. Glavni 'krivac' za to...
Otvorena je diskusija na temu: Rusija ruši rekorde: Izvoze 50 milijuna tona pšenice, a prodaja gnojiva skočila za 30%
Marta Radić
prije 2 tjedna
Sve se vrti oko love , kapitala....toliko niske cijene , nemogu zaobići globalne kupce...oni prodaju ispod cijene ..poljoprivredne proizvode , naftu Više [+] i dr.minerale... kratkoročno gledano izgleda dobro za njihovu ekonomiju , jer mogu financirati rat..No , dugoročno mislim da nije održivo. Netko će od toga kratkoročno i dugoročno profitirati , a to su največe ekonomije Kina i SAD , Indija i dr
Damir Senjan
prije 3 tjedna
mali poljuprivrednik USA ti cijelo uvozi sve kao i prije iz rusije, tako i izvozi za rusiju, isto je i sa EU samo što se ljudima mažu oči sa nekim Više [+] sankcijama koih u principu ni nema, sankcije stoje tamo negdje na papiru iza vrata. EU prehrane na ruskim policama koliko hočeš i to po nižim cijenama nego što su u EU. Sve je ovo neki sankcijski paravan da se peru pare.
mali poljoprivrednik
prije 3 tjedna
EU povećala carine na rusko gnojivo i smanjila uvoz za 80%.Posljedice su porast cijena gnojiva svojim poljoprivrednicima.Rusija je povećala izvoz Više [+] gnojiva za 30% što znači da ima nove kupce koji koriste jeftinije rusko gnojivo.Takvim postupcima EU opterećuje svoje poljoprivrednike skupljim ulaznim troškovima,a najzanimljivije je da SAD nikada nije prekinuo uvoz umnetnog gnojiva iz Rusije.
Isporučili smo pšenični adapte Claas C430 njegovim novim vlasnicima hvala na ukazanom povjerenju i želimo im što lakši rad s novim strojem!
#SatenskoZeleni #ClaasServis
Podravec
prije 4 sata
Seljaci ne siju pšenicu jer su glupi i ne znaju računati već zato što nemaju ozbiljnu alternativu u plodoredu od četiri kultura. Cijena pšenice je Više [+]
I l
prije 4 sata
politicari najgori ljiudi na ovom planetu da njih nema hrvatska bi bila raj----------------------------------
mali poljoprivrednik
prije 9 sati
Uhvatio se Ukrajine kao pijan plota.Znamo zašto je u Ukrajini najmanja cijena,a zašto je Hrvatska godinama odmah uz Ukrajinu sa najmanjim cijenam u Više [+]
Đuro Japaric
prije 12 sati
Ne vidim razlog zašto sijete žito ? PUSTITE u LIVADE , ovce i koze , konje i poneku kravu , BIZONE iz AMERIKE , divljač i tu je NAJMANJE rada ! Više [+]
I l
prije 13 sati
zasto nogometasima pred utakmicu ne padne placa 50 posto isto bi bilo uredu i izborniku
Ivan Kulak
prije 13 sati
Pšenica je jedina ratarska kultura koja daje donekle konstantno dobre prinose po jedinici površine i odlična je predkultura za sve jare kulture te Više [+]
Marko Zecevic
prije 20 sati
Kompletna poljoprivreda ode u propast. Recite i jedan sektor i jedne poljoprivredne proizvodnje da se isplati svi će pohrliti tamo i to će onda Više [+]
Pticar
prije 21 sat
lako manekenu pipuniču plačat pšenicu 150 eur kad placa rentu po hektaru 40 eura dok mi obicni smrtnici mali seljaki placamo 280 eura a zemljište Više [+]