Pretraga tekstova
Ministarstvo poljoprivrede otvorilo je novo savjetovanje vezano za Pravilnik o izmjenama i dopunama pravilnika o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS mjera ruralnog razvoja za 2020. godinu.
Ministarstvo poljoprivrede otvorilo je novo savjetovanje vezano za Pravilnik o izmjenama i dopunama pravilnika o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS mjera ruralnog razvoja za 2020. godinu.
Kako pojašnjavaju, prijedlogom Pravilnika o izmjenama i dopunama Pravilnika o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS mjera ruralnog razvoja za 2020. godinu se zbog izvanredne situacije širenja pandemije COVID-19 produljuje rok za zaprimanje Jedinstvenog zahtjeva s 15. svibnja na 15. lipnja, sukladno Provedbenoj Uredbi Komisije (EU) br. 2020/50, te se sukladno tome pomiču za mjesec dana krajnji rokovi za: podnošenje izmjena i dopuna zahtjeva s 1. lipnja na 30. lipnja, podnošenje zahtjeva u roku za zakašnjele zahtjeve s 9. lipnja na 10. srpnja i prijava prijenosa prava na plaćanja s 15. svibnja na 15. lipnja.
Svi rokovi koji su kod pojedinih mjera vezani uz krajnji rok za podnošenje zakašnjelih zahtjeva pomiču se s 9. lipnja na 10. srpnja.
Javno savjetovanje o Pravilniku o izmjenama i dopunama pravilnika o provedbi izravne potpore poljoprivredi i IAKS mjera ruralnog razvoja za 2020. godinu možete pronaći ovdje.
Iznimno u 2020. godini omogućuje se korisnicima, za vrijeme trajanja izvanrednog stanja, podnošenje Jedinstvenog zahtjeva putem AGRONET aplikacije, bez primjene elektroničkog potpisa.
Dodatno, u mjeri 11. Ekološki uzgoj potpora za višegodišnje nasade podijeljena je na tri vrste kultura s različitim jediničnim iznosima potpore.
Potpora se može ostvariti za sljedeće skupine usjeva unutar kojih je utvrđen isti iznos potpore, a definirane su u Tablici 1. iz Priloga 1. ovoga Pravilnika:
U slučaju promjene uvjeta, obveza ili iznosa potpore iz pojedine operacije ili podmjere tijekom obveznog razdoblja, sukladno članku 48. Uredbe (EU) br. 1305/2013 korisnik može prekinuti s provedbom preuzetih obveza zbog čega nema obvezu povrata do tada isplaćenih sredstava.“
Savjetovanje je otvoreno do: 19. tranja 2020.
Izvori
Tagovi
Savjetovanje Izravne potpore IAKS mjere ruralnog razvoja Ministarstvo poljoprivrede Rokovi
Autorica
Poljima Podravine i Slavonije širi se opojni miris kamilice 🌼 Još nemamo podatak koliko je površina pod ovom kulturom zasijano jesenas, a 2023. bila je na 3.788 hektara.
Martin Kaptein
prije 5 godina
Ajmo svi komentar o ovoj temi napisati na e-savjetovanje!
Josip Polonijo
prije 5 godina
DISKRIMINACIJA proizvodnje oraha i lijeske u odnosu na ostale nasade. Ako se provode sve agrotehničke mjere isti troškovi su i nasadu oraha i šljive i masline... Pa nisu svi proizvođači oraha kriminalci...da se zbog nekih loših nasada svima mora ukinuti poticaj. Neka ministarstvo organizira kontrolu. I to ukidanje odjednom...Da je barem najavljeno neko prijelazno razdoblje 3-5 godina.
Ratko Vuković
prije 5 godina
Vise bi volio znati koji je bio kriterij za smanjivanje poticaja za lijesku i orah. Za orah se predlaze smanjivanje poticaja za 50%!!
Tomi Haha
prije 5 godina
Pa dosta nezgodna situacija za sve one koji su radili projekcije na temelju prihoda od poticaja. Realno je rod vecini jos dosta daleko..
Đuro Japaric
prije 5 godina
Poticaj za orahe bio je jučer u brdskoj Slavoniji , uništenje od mraza ! Orah je najrizičnija voćna vrsta , pa oni koji su ih posadili samo radi > eko > poticaja imati će manji prihod od poticaja , a od ploda ?
Tomi Haha
prije 5 godina
Fali jedna bitna informacija, a to je da se znacajno smanjuje poticaj za uzgoj eko oraha i lijeske :O