Pretraga tekstova
Ako ste zatražili plaćanje za eko sheme, proizvodno vezana plaćanja (PVP) i IAKS mjere preuzeli ste obvezu pohađanja izobrazbe, poručuju iz APPRRR-a.
Poljoprivredna gospodarstva koja su prilikom podnošenja Jedinstvenog zahtjeva za potporu u 2024. godini zatražili plaćanje za eko sheme, proizvodno vezana plaćanja (PVP) i IAKS mjere preuzeli su obvezu pohađanja izobrazbe, podsjećaju iz Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju.
Konkretno, jedan od uvjeta za ostvarenje potpore je dokaz o završenoj izobrazbi.
Korisnici plaćanja za gore navedene intervencije obvezni su ju svake godine završiti ili koristiti individualno savjetovanje ili sudjelovati u demonstracijskoj aktivnosti u trajanju od najmanje 6 sati.
Izobrazbe, individualna savjetovanja i demonstracijske aktivnosti koje obavljaju javni i privatni savjetnici za korisnike su besplatne.
"Pozivamo Vas da na AKIS platformi pratite objave održavanja tečajeva u Vašoj županiji i ako do sada niste završili, prijavite se za sudjelovanje na izobrazbi, uživo, putem webinara ili sustava za eUčenje", ističu iz APPRRR-a.
Isplata potpora je u punom jeku: Ne zaboravite na obveze, a ima i dobra vijest oko edukacija
Navedene morate završiti do kraja 2024. godine jer nepoštivanje obveza propisanih za korisnike pojedinih intervencija dovodi do primjene administrativnih kazni od strane Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju.
Tagovi
APPRRR Izobrazba Eko sheme PVP IAKS mjere
Autorica
Više [+]
Diplomirana inženjerka poljoprivrede s dva i pol desetljeća dugim iskustvom u novinarstvu, od lokalnih medija preko Večernjeg lista do uređivanja portala civilnih udruga. Urednica je portala Agroklub, predsjednica ogranka dopisnika HND-a, članica Društva agrarnih novinara Hrvatske (DANH) i Međunarodne udruge agrarnih novinara (IFAJ). Dobitnica je nagrade "Zlatno pero".
Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane. Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona... Više [+]
Jučerašnja konferencija #AgroRocks u Osijeku otvorila je brojna pitanja od vitalnog interesa domaće proizvodnje hrane.
Konstruktivne rasprave o oblikovanju budućih politika nastavile su se nakon dinamičnih i raznovrsnih panela. Bila je ona i mjesto susreta, upoznavanja i umrežavanja, a niti zabave nije nedostajalo.
Emocije je bilo na pretek, za konačne dojmove dajte nam još malo vremena 😎
Hvala suorganizatorima, pokroviteljima i svim sudionicima na ukazanom povjerenju, a kapa do poda vrijednoj ekipi Agrokluba na još jednom izvrsno odrađenom poslu!
Vedran Stapić
prije 1 tjedan
Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme! Nema na čemu, hvala Vama što ste odvojili vrijeme!
Đuro Japaric
prije 2 tjedna
Hvala na datoj mogućnosti da kažem dio tužne istine , da Ministarstvo poljoprivrede od 2001 u ime Vlade predlaže zastupnicima takozvanog Hrvatskog Više [+] sabora NE obvezujuće i za OPG ponižavajuće raspolaganje sa državnom zemljom , da su nam 2003 nametnuli PLAGIRANI Beogradski Zakon o nasljeđivanju . Javno sam predložio i da se IMENUJE Povjerenstvo na čelu sa g. Plenkovićem , koje bi u roku 30 nana napisalo NACRTE zakona za HRVATSKU AGRARNU REFORMU - STRATEGIJU RAZVOJA POLJOPRIVREDE , TE da se o tako BITNIM zakonima odluči PUTEM REFERENDUMA ! Tužno je što su na skupu bili članovi Skupštine i predsjednik takozvane HPK i da oni NISU NIŠTA REKLI ! ČULI SU MOJ JAVNI PRIJEDLOG ! Ja ću ići pismenim prijedlogom prema g. Plenkoviću , Klubovima zastupnika Sabora , Predsjedniku Milanoviću , Skupštini HPK ! Imamo 2 izbora ; 1 . po sadašnjem ili 2 . REFORMA !
Damir Senjan
prije 10 mjeseci
Đuro Japaric 😂😂😂😂
Đuro Japaric
prije 10 mjeseci
Damire , kada sam nedavno rekao bivšem ministru Jakovini , da nam HDZ daje u zakup na godinu dana , on reče ; davati će vam i na jedan mjesec ! Ipak je to bolje od tvoje ponude od 7 dana , jer u 7 dana može pasti kiša i spriječiti oranje i sjetvu ! SRANJE od državice i naroda koji se NE BUNI !
Damir Senjan
prije 10 mjeseci
Đuro Japaric Pa ja ti dam svoju zemlju u zakup na 7 dana, toliko da izoreš i posiješ ono radi reda da nemoram ja 😂😂😂😂
Đuro Japaric
prije 10 mjeseci
Prvo na obrazovanje treba poslati sve kriminalce iz Ne hrvatskog sabora , Ne hrvatske vlade , lakrdijaša Milanovića koji je poštivao SMEĆE zvano Ustav i u svojem mandatu 2 puta donio odluku o proglašenju IZMJENA Zakona o poljoprivrednom zemljištu , koji su NE obvezujuće za lokalne vlasti i ministra Dabru ! Uz to je Zakon PONIŽAVAJUĆI za OPG ! Pa dadoše nam na JEDNU godinu da obrađujemo državnu zemlju ! Nasuprot toga neka ONI uzmu na 4 godine dok im mandat traje i proizvode hranu za prehranu HRVATSKE SIROTINJE ! Imamo 195 izumrlih sela , u svakom treba napraviti po jednu farmu pa neka u njima radi POLITIČKA MAFIJA , a MI IH MOŽEMO EDUCIRATI !
Damir Senjan
prije 10 mjeseci
Mnogi nemaju unesene u apprrr podatke broj mobitela ili mail pa ih savjetodavna nemože niti obavjestiti gdje i kada su izobrazbe. Ovaj dio ide sporije bar što se tiče moje županije jer od izobrazbi ovo vodi samo savjetotavna a obavjest obvezno pošalju meilom gdje i koji datum pa Damir obavjest ono šalji dalje da se dođe.