Pretraga tekstova
Intenzitet sufinanciranja iznosi do 70 posto prihvatljive premije osiguranja, navodi Ministarstvo poljoprivrede.
Ministarstvo poljoprivrede raspisalo je natječaj za sufinanciranje premije police osiguranja za štetu od divljači na poljoprivrednim usjevima u 2021. godini.
Ukupno planirana vrijednost Natječaja za 2021. iznosi šest milijuna kuna uz mogućnost povećanja, objavili su. Intenzitet sufinanciranja iznosi do 70 posto prihvatljive premije osiguranja.
Prihvatljivi prijavitelj je lovoovlaštenik koji ima valjani ugovor o pravu lova. Također, on mora imati uredno ispunjene obveze prema davatelju prava lova i obveze iz prethodno sklopljenih ugovora o financiranju iz državnog proračuna i drugih javnih izvora.
Uredno mora ispunjavati obveze plaćanja doprinosa za mirovinsko i zdravstveno osiguranje i plaćanja poreza te druga davanja prema državnom proračunu i proračunima jedinica lokalne samouprave. Protiv njega i odgovorne osobe ne smije se voditi kazneni postupak niti smiju biti pravomoćno osuđeni za prekršaj ili kazneno djelo, navodi se u natječaju.
Polica osiguranja je prihvatljiva ako je prijavitelj u njoj naveden kao osiguranik čije je jedno ili više lovišta osigurano policom osiguranja. Ako se pokriva samo rizik odgovornosti za štetu od divljači na poljoprivrednim usjevima ili je prijavitelj platio najmanje 30 posto premije osiguranja prije podnošenja prijave na taj Natječaj.
Polica osiguranja mora biti potpisana i ovjerena od strane društva za osiguranje te osim općih uvjeta trebaju biti jasno naznačeni sljedeći podaci: broj police, naziv, adresa i osobni identifikacijski broj (OIB) društva za osiguranja, naziv, adresa i OIB prijavitelja, broj i naziv lovišta, predmet osiguranja, iznos premije osiguranja, trajanje osiguranja i datum zaključivanja police.
Odredbe Natječaja primjenjuju se na police osiguranja ugovorene od 1. siječnja 2021. i na police osiguranja čiji je početak osiguranja bio u 2020. a datum isteka osiguranja je u 2021. uz uvjet da je polica važeća u trenutku predaje prijave. Prihvatljive su i višegodišnje police osiguranja, no prihvatljivi trošak premije osiguranja odnosi se samo za jednogodišnje osigurateljno razdoblje i to za 2021. godinu.
Detaljnije informacije pronađite ovdje.
Natječaj je otvoren od 6. prosinca 2021. do raspodjele predviđenih sredstava, a najkasnije do 20. prosinca 2021.
Tagovi
Natječaj Police osiguranja Divljač Štete u poljoprivredi Ministarstvo poljoprivrede
Autorica
Poljoprivreda kao poduzetništvo: što možemo očekivati od 3. konferencije “Biznis je na selu”? Dok Europa najavljuje rezove u poljoprivrednom proračunu, domaći proizvođači traže rješenja. Upravo zato, treća konferencija Biznis je na selu, ko... Više [+]
Poljoprivreda kao poduzetništvo: što možemo očekivati od 3. konferencije “Biznis je na selu”?
Dok Europa najavljuje rezove u poljoprivrednom proračunu, domaći proizvođači traže rješenja. Upravo zato, treća konferencija Biznis je na selu, koja će se održati u utorak, 29. travnja 2025. u zagrebačkom prostoru WESPA Business&Lounge, stavlja u središte pozornosti ključna pitanja opstanka i razvoja poljoprivrede u suvremenom tržišnom okruženju.
Konferenciju suorganiziraju IPS Konzalting, konzultantska tvrtka specijalizirana za rad s poljoprivrednicima i Mojnovac.hr, poslovni edukacijski portal, uz podršku Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva koje je prepoznalo važnost ove inicijative.
„Poljoprivreda danas ne može opstati bez poduzetničkog pristupa. No, isto tako, poduzetništvo mora naučiti razumjeti dinamiku, sezonalnost i probleme poljoprivrede. Naš je cilj da ova konferencija postane točka spajanja ta dva svijeta,“ izjavila je Ana-Marija Špicnagel, direktorica IPS Konzaltinga i jedna od govornica na događaju.
Od agromenadžera do generacijskih izazova
Ovogodišnji program tematski je usmjeren na izazove i prilike koje donosi tržišno usmjerena poljoprivreda - od digitalizacije i menadžmenta, do međugeneracijske suradnje.
Konferenciju će otvoriti Marijana Petir, saborska zastupnica i predsjednica Odbora za poljoprivredu, koja će dati strateški pregled stanja hrvatske poljoprivrede kroz temu “Poljoprivreda jučer, danas, sutra”. Nakon toga slijedi izlaganje „Agromenadžer, ne (samo) poljoprivrednik“ u kojem će Ana-Marija Špicnagel objasniti što u praksi znači profesionalizacija poljoprivrede, a o digitalnoj transformaciji poljoprivrede govorit će Igor Frljužec iz Digital Agro.
Program uključuje i dva panela. Prvi je s predstavnicima financijskog sektora na temu “Financijski instrumenti za poljoprivrednike” koji donosi konkretne informacije o različitim izvorima financiranja za modernizaciju i rast poljoprivrednih gospodarstava. Jedna od sudionica ovog panela je i Martina Durman iz Raiffeisenbank Hrvatska, koja će predstaviti bankarsku perspektivu kreditiranja u poljoprivredi. Drugi panel okuplja poljoprivrednike koji će iznijeti vlastita iskustva i izazove poslovanja u svakodnevnoj praksi. Sudionici ovog panela dolaze iz različitih regija i sektora - od tradicionalnih OPG-ova do inovativnih brendova.
Konferenciju će zaključiti izlaganje Marije Đeldum iz tvrtke Stogaj na temu “Osiguranje u poljoprivredi - opcija ili nužnost?”, čime se dodatno otvara prostor za promišljanje o otpornosti i dugoročnoj održivosti poslovanja na selu.
Zašto je Biznis je na selu važan?
Kroz protekle dvije konferencije Biznis je na selu pokazao je kako postoji jasna potreba za prostorom u kojem se ne priča samo o poticajima, već o stvarnim izazovima proizvodnje, tržišta, zapošljavanja i inovacija u ruralnim sredinama.
U zemlji gdje je veliki broj OPG-ova još uvijek okrenut samo proizvodnji, ova konferencija šalje jasnu poruku - vrijeme je za sljedeći korak: jačanje tržišne konkurentnosti, brendiranja i strateškog upravljanja poljoprivrednim resursima.
„U razgovorima s našim klijentima sve češće čujemo isto pitanje: Što nakon poticaja?. Upravo zato je fokus konferencije na dugoročnom pristupu - kako napraviti održiv, profitabilan i profesionalan poljoprivredni biznis, bilo da ste mladi OPG, obiteljska farma ili veći proizvođač,“ dodaje Špicnagel.
Prijave su još uvijek otvorene
Sudjelovanje je besplatno, ali zbog ograničenog kapaciteta prostora potrebna je obavezna prijava putem obrasca na stranici.
Zaokret d.o.o.
prije 2 tjedna
Više informacija na: https://mojnovac.hr/product/3-konferencija-biznis-je-na-selu/ Više informacija na: https://mojnovac.hr/product/3-konferencija-biznis-je-na-selu/
Đuro Japaric
prije 3 godine
SASA ,neke su žandari priveli , pa pazi što pišeš ! Nije Hrvatska TERORISTIČKA DRŽAVA , već REŽIMSKA u kojoj NE biramo zastupnike , osim mogućeg JEDNOG po listi ili ZAOKRUŽIVAČI lista HDZ putem 10 lista mogli su izabrati SAMO 10 zastupnika ! Sve ostalo je INŽINJERING sa dirigiranim listama ! I onda IZABRANI i većinom NEIZABRANI moraju imati po sadašnjem LAKRDIJAŠKOM I REŽIMSKOM USTAVU i broju zastupnika 151 , najmanje 76 da imaju većinu u > hrvatskom saboru > , koji nema ni H , od HRVATSKI ! I onda većina na prijedlog > izbornika > ( Plenkovića ) bira ministre koji nikome ne odgovaraju ! Onda VLADA vrši TEROR putem glupih odluka u slučaju CORONE , pa predlaganje NEOBVEZUJUĆIH i štetnih zakona kao što je sadašnji i predloženi Zakon o poljoprivrednom zemljištu !VEZANO za temu , Lovačkim udrugama treba dati dio državne zemlje u zakup i natjerati ih da uzmu dio privatne i SIJU kukuruz ZA DIVLJAČ na većim površinama ! Za 6 milijuna MOŽE se posijati 1000 ha kukruza ! Dio udruga SIJE kukuruz ali to su male površine , pa u brdskoj Slavoniji malu parcelu POJEDU za 3 noći !
SASA FRANIC
prije 3 godine
a za stetu uzrokovanu svinjama migrantima nadoknade nema!!!! iste su to svinje i istu stetu prave. ali za stete od migranata svi se oglusuju. ova teroristicka drzava ne misli stititi svoje granice niti ista svoje. jedino su sposobni vrsiti teror nad vastitim stanovnistvom