Pretraga tekstova
U slučaju nepoštivanja propisanih obveza za mlade poljoprivrednike i korisnike potpora iz IAKS mjera ruralnog razvoja, zatražit ćemo povrat isplaćenih sredstava potpore, upozoravaju iz APPRRR-a.
Produžen je rok za edukaciju poljoprivrednika, objavila je Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju (APPRRR).
Ako ste prilikom podnošenja Jedinstvenog zahtjeva za potporu u 2021. godini zatražili plaćanje za mlade poljoprivrednike i/ili potporu za neke od IAKS mjera ruralnog razvoja (Mjera 10, Mjera 11 i Mjera 14), preuzeli ste obvezu pohađanja izobrazbe, podsjećaju.
Kako navode, ako istu do sada niste obavili, pruža vam se mogućnost da u produženom roku do 25. siječnja 2022. godine ispunite preuzetu obvezu.
Uprava za stručnu podršku razvoju poljoprivrede provodi edukacije, a raspored tečajeva se objavljuje na stranicama Uprave za stručnu podršku razvoju poljoprivrede.
Svi korisnici IAKS i mjera za mlade moraju završiti edukaciju
IZ APPRRR-a, su zamolili poljoprivrednike da prate objave i da se prijave na vrijeme.
"U slučaju nepoštivanja propisanih obveza za mlade poljoprivrednike i korisnike potpora iz IAKS mjera ruralnog razvoja, zatražit ćemo povrat isplaćenih sredstava potpore", upozoravaju.
Tagovi
Edukacija APPRRR Obveza Produžen rok Potpore
Autorica
Suncokret je krajem tjedna posijan, krećemo na kukuruz!
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Ispravak krivoga navoda. Zbog i dalje nastavka obilnih kiša, moj suncokret i kuruza će istrunuti ne na polju nego u zapakiranim vrečama. Nema kraja Više [+] kiši niti poslije Uskrsa do daljnjega ili do iduče godine. A potrošena hrpetna ovih euriča koje po nikavim cijenama teško i prikupiti. Koliko gledao satelitske snimke jedino za optimalnu sadnju šanse ima Slavonija, ostatak Hrvatske ko u Veneciji i dalje u čamce.
Damir Senjan
prije 2 tjedna
Moj je suncokret još u vrečama zapakiran. Kod mene u Bilogorskome kraju optimalni dio za sadnju je od 20.4 kada smo več sigorni 90% da neče po novom Više [+] pasti i snijeg. Ako udari koja kišurina tada sjeme sakupljamo po kanalima.
Vedran Stapić
prije 2 tjedna
Dobro će bu doći ova kiša, nek je sa srećom Dobro će bu doći ova kiša, nek je sa srećom
Đuro Japaric
prije 3 godine
Nije sada bitno kako je orahova muha došla u Hrvatsku , već je ključno da vlasnici oraha shvate da imamo tu bolest i da bez zaštite oraha i uništavanja muhe , od plodova oraha neće puno ostati zdravih ! Ovom treba dodati mrazeve , rano kretanje vegetacije i smrzavanje grana i stabala ! ORAH SPADA u najrizičniju i najnedohodovniju voćnu vrstu !
Tea Januš
prije 3 godine
Nezz iskreno jel ta bolest došla s ovim eko sadnicama jer od kad su one ovdje - naše stare sorte boluju :/
Tea Januš
prije 3 godine
Slažem se gospon Đuro. Evo mi isto, kak ste rekli, unazad par godina nemamo NIŠTA oraha 😕 grozno.
Đuro Japaric
prije 3 godine
Tea , dobivamo novce za IAKS mjere , ali i učimo u praksi mi koji imamo voćke ! Uče i agronomi jer su neke bolesti u Hrvatskoj novija pojava kao orahova muha porijeklom iz SAD koja se proširila iz Španjolske i Italije ! Do prije 3 godine to u selima Dilja nije bilo , a sada je glavna štetočinja !
Tea Januš
prije 3 godine
Ee tak’ je! Tko nema novaca nek’ ući, tko ima nek’ daje pare 🙌🏻
Đuro Japaric
prije 3 godine
Prvu godinu sam u IAKS mjeri za orahovu muhu . Kod feromonskih mamaka koji se stavljaju na ljepljive ploče bitno je svakih 7 dana mijenjati ljepljivu ploču jer se uhvati puno insekata , pa ako se ne mijenja nema učinkovitosti . Ovo nisam znao niti mi je netko rekao pa sam ljepljive ploče naknadno kupovao o svojem trošku . Kontrola svaka 3 dana ili za 3 mjeseca preko 25 puta . Ploče se moraju čuvati do kraja godine nakon što se skinu radi kontrole !