Zadnje aktivnosti

Zadnje aktivnosti korisnika mogu vidjeti samo registrirani korisnici.

Online korisnici

Online korisnike Agrokluba mogu vidjeti samo registirani korisnici.
Za potpune funkcionalnosti ovih servisa, prijavi se.

Promo

  • Isplata potpora
  • 29.05.2025. 13:40
  • Grad Zagreb, Zagreb

HPK Ministarstvu i Agenciji: Što je s isplatama potpora poljoprivrednicima?

Članovi Upravnog odbora posebno su izrazili zabrinutost zbog utjecaja konzervacijske poljoprivrede na smanjenje proizvodnje, te upozorila na napade štetočina poput sovica koje uništavaju usjeve, priopćeno je iz Hrvatske poljoprivredne komore

HPK Ministarstvu i Agenciji: Što je s isplatama potpora poljoprivrednicima?
Foto: Shutterstock/Tanja Tatic
10.747
525
1

Upravni odbor Hrvatske poljoprivredne komore održao je sastanak s predstavnicima Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva te Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju vezano za dinamiku i nejasnoće oko isplate potpora.

"Na sastanku je ponovno zatraženo definiranje aktivnog poljoprivrednika. Prema informacijama s terena, poljoprivrednici se žale na isplate eko shema, koje nisu u potpunosti izvršene, a kako smo informirani, plan je do kraja lipnja poravnati sve iznose", stoji u priopćenju HPK.

Kažu, također su informirani da je za Mjeru 23 isplaćeno 38,67 milijuna eura od ukupno preko 44 milijuna.

Za Mjeru 23 isplaćeno gotovo 39 milijuna eura, APPRRR poziva - preuzmite odluke

Tema sastanka su bile i krizne rezerve, te je istaknuto kako su one predviđene u iznosu od oko 8,5 milijuna eura. Navode i da su članovi Komore upozorili na problem objedinjavanja parcela i neizvršavanje spajanja u sustavu ARKOD.

Uvođenje kapitalnih ulaganja?

Najavljeno je da se vode pregovori s Vladom oko uvođenju kapitalnih ulaganja, dok poručuju i da su dobili informaciju da za duhan nisu isplaćena sva sredstva, a očekuju se dodatna plaćanja.

"Članovi Upravnog odbora posebno su izrazili zabrinutost zbog utjecaja konzervacijske poljoprivrede na smanjenje proizvodnje, te upozorila na napade štetočina poput sovica koje uništavaju usjeve", naglašavaju.


Tagovi

HPK Isplata potpora Aktivni poljoprivrednik Konzervacijska poljoprivreda Mjera 23


Autorica

Karolina Rastija

Više [+]

Magistra agroekonomike s iskustvom u poljoprivredi. Svoje znanje i savjete dijeli i s čitateljima Agrokluba.

Izdvojeni tekstovi

Izdvojen oglas

KLUB

Ovaj samohodni malčer AMD R80 na sajmu u Novom Sadu nudi tvrtka Agrostandard po cijeni od 3000EUR-a + PDV. Radnog zahvata 80cm snage 12 konja #NovosadskiSajam