Pretraga tekstova
Od skupog voća i povrća najmanje koristi imaju proizvođači, pa se mnogi od njih odlučuju svojim proizvodima dati dodanu vrijednost i sami ih prodavati
Na malom obiteljsko-poljoprivrednom gospodarstvu kod Varaždina svoj ajvar, pekmez, kupinovo vino i druge proizvode s eko certifikatom bez problema plasiraju na tržište.
Gospođa Drožđek ima pune ruke posla s pripremom domaćeg ajvara. 'Na prvom mjestu je ajvar, mješana salata, grah salata, krastavci, feferoni, zavisi kaj mi najviše uspije u vrtu', kaže Snežana Drožđek.
'Imamo podignutu plantažu kupina, 1200 sadnica kupina, koji nam služi za proizvodnju eko-kupinovog vina i pekmeza', kaže Leon Drožđek.
Problem s plasmanom nikad nisu imali. Usmena predaja, kažu, najbolja je reklama. 'Uz proizvodnju se još bavimo hranidbom domaćih životinja za vlastite potrebe. Kokoši, purani, kunići, uzgoj divljih zečeva za lovišta i jarići', dodaje Drožđek.
Pokrenuli su projekt radionica za djecu, koja se na njihovom imanju upoznavaju s eko-poljoprivredom.
'Ušli smo u projekt dječjeg turizma s gradom Varaždinom, gdje djeca vrtićke i osnovnoškolske dobi dolaze na naše gospodarstvo da se upoznaju s osnovama ekološke poljoprivrede i domaćim životinjama', kaže Leon Drožđek.
U planu je proširenje djelatnosti i povećanje proizvodnje. To znači još više posla, ali Drožđeki kažu da ionako u svakom trenutku uživaju.
Autor: Marina Knežević Barišić
Foto: RGBStock.com
Izvori
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Poljima Podravine i Slavonije širi se opojni miris kamilice 🌼 Još nemamo podatak koliko je površina pod ovom kulturom zasijano jesenas, a 2023. bila je na 3.788 hektara.