Pretraga tekstova
Cijepljenje rajčice i krumpira metoda je stara skoro 200 godina. No, sada je postala pravi hit na Instagramu
Prošlo je više od 10 godina od kako je britanska tvrtka Thompson & Morgan na tržište izbacila TomTato, biljku nastalu cijepljenjem rajčice na krumpir. Ona daje gomolje krumpira u zemlji i plodove cherry rajčice. I danas je prodaju na svojim stranicama za 15 funti (17,5 eura).
Ova metoda datira iz davne 1833. godine, a biljku su tada nazvali Pomato, što je složenica engleskih riječi potato (krumpir) i tomato (rajčica).
Kao i kod drugih cijepljenih biljaka, ona se neće pojaviti u prirodi niti se može uzgajati iz sjemena. Nastala je u želji da proizvodnja hrane bude učinkovitija te da se može uzgajati i u urbanim okruženjima.
No, Pomato je već nekoliko tjedana pravi hit na društvenoj mreži Instagram. Naime, na profilu AgroTill objavljeno je kako kalemiti rajčicu na krumpir i dobiti dvije vrste povrća.
"Ovom metodom poljoprivrednici mogu ostvariti dvostruku zaradu, s jedne stabljike može se ubrati oko 1,5 kilograma krumpira i dva kilograma rajčice", stoji u kratkom videu nakon kojega su uslijedili nebrojeni komentari - od onih koji već znaju za ovakav uzgoj do onih koji ga smatraju potpuno neprirodnim.
Jeste li se kada okušali u ovakvom kalemljenju i što mislite o tome, pišite nam u komentaru ispod teksta
Kako izgleda ova tehnika, možete vidjeti u videu:
Tagovi
Kalemljenje povrća Cijepljenje povrća Cijepljenje rajčice Cijepljenje krumpira Pomato Instagram
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim u... Više [+]
OPG Petrović već deset godina uspješno uzgaja šparoge u Šaptinovcima pored Našica. Njihove proizvode možete kušati u brojnim restoranima i kupiti u trgovačkim centrima. U prosjeku, godišnje uberu oko 2 tone po hektaru, ovisno o vremenskim uvjetima.
Uskoro više!